Regał do gabinetu zabiegowego – ważne informacje

Wybierając regał do gabinetu zabiegowego warto wziąć pod uwagę kilka istotnych zależności związanych ze specyfiką pracy oraz cech samego mebla. Na podstawie naszego doświadczenia i informacji od Klientów, przygotowaliśmy materiał pomocny w podjęciu decyzji.

Pomieszczenie przeznaczone na gabinet zabiegowy

Regały, które chcemy polecić do gabinetu zabiegowego mogą tworzyć tzw. ciągi, o różnych rozmiarach, czyli można je łączyć na planie litery I, L lub U. Wówczas przestrzeń, którą się dysponuje może być maksymalnie wykorzystana. Klienci zaczynają zwykle od pomiarów gabinetu, spisania rodzaju i ilości wyposażenia. Należy do nich lampa medyczna, bakteriobójcza, leżanka, szafka na leki, lodówka, biurko, fotel a następnie dobierają rozmiary wyposażenia m.in. regału. Zadanie zdecydowanie ułatwia nasz konfigurator.

Istotna jest też możliwość rozbudowy w dowolnym momencie w zależności od potrzeb np. przy okazji reorganizacji pracy, zmiany lokalu itd. Wszystkie dostępne w sklepie Ultra Power części pasują do kupionych wcześniej konstrukcji.

Czynniki decydujące o tym, który regał do gabinetu zabiegowego będzie odpowiedni?

BEZPIECZEŃSTWO DLA ZDROWIA

Najważniejszy jest fakt zachowania specjalnych warunków w gabinecie ze względu na stałą obecność zarazków, bakterii, które nie powinny mieć możliwości rozwoju. Dla takich miejsc przygotowaliśmy regały z powłoką antybakteryjną noMICRO. To połączenie żywicy epoksydowej i jonów srebra, nakładanym na ocynkowane wcześniej elementy regału. Ocynkowana stal jest tu zabezpieczona przed rdzą. Rozwój bakterii i wirusów jest blokowany. W ten sposób powłoka noMICRO ma ogromne znaczenie dla zachowania wysokich standardów higienicznych.

FUNKCJONALNOŚĆ

Z praktycznego punktu widzenia, od personelu opiekującego się chorymi podczas wizyty w gabinecie zabiegowym, wiemy, że warto wziąć pod uwagę 2 rodzaje regałów: statyczny i mniejszy – na kółkach. Pierwszy typ pozwala zbudować łatwo dostępną dla człowieka konstrukcję. Mogą być na niej przechowywane materiały higieniczne i akcesoria na otwartych półkach. Drugi typ, zwany także wózkiem, przyda się do bieżącej pracy. Jest zwykle wykorzystywany po to, by wybrać potrzebne do wykonania danego zabiegu leki, sprzęty i środki i przewieźć je komfortowo w pobliże np. leżanki.

Dodatkowo, dzięki budowie ramy każdej z półek, można opisać co się na nich znajduje. Wówczas inny zespół pielęgniarek i lekarzy będzie lepiej zorientowany w posiadanych możliwościach pomocy.

WYTRZYMAŁOŚĆ

W przypadku codziennego użytkowania regał narażony jest na uszkodzenia mechaniczne. Ciągłe wyjmowanie pomocy medycznych, ciśnieniomierza, różnego rodzaju pojemników ze stali nierdzewnej lub emaliowanej, mogą powodować rysy, w efekcie mikroskopijne a potem większe uszkodzenia. Kupując regały chromowane, czy z dodatkowym zabezpieczeniem w kierunku medycznym, jest pewność trwałości warstw i powłok.

ESTETYKA

Regał do gabinetu zabiegowego ma przede wszystkim pomagać w codziennej pracy ratującej zdrowie i życie ludzi. Ma być poręczny, zapewniać szybki dostęp do potrzebnych rzeczy, być łatwy w utrzymaniu czystości oraz wytrzymały itd. Jednak dużo przyjemniej pracuje się w ładnym otoczeniu. Powłoka chromowa jest bardzo atrakcyjna wizualnie.

CENA

Rozwiązania zastosowane w systemach półkowych Ultra Power pozwalają zaoszczędzić nawet 40% budżetu w części przeznaczonej na regał do gabinetu zabiegowego.

Dziękujemy za zainteresowanie naszym artykułem. Zapraszamy do kontaktu w razie pytań i polecamy nasz system półkowy do codziennego użytkowania.