Jak wykorzystać regały metalowe w placówkach medycznych?

Przede wszystkim regały metalowe są niezbędne w pracy medyków. Ma tu znaczenie nie tylko materiał, z którego są wykonane, ale ich konstrukcja, modułowość, mobilność i szereg innych aspektów, o których przeczytasz w tym wpisie. Zapraszamy!

Wyposażenie placówki medycznej

Opieka zdrowotna to obszar działań człowieka wymagający specjalnych fizycznych warunków w otoczeniu. Mamy tu na myśli ochronę przed bakteriami, ale też np. wytrzymałość na środki chemiczne używane do częstej dezynfekcji. Oba zadania doskonale spełnia powłoka noMICRO.

Co to jest powłoka noMICRO?

Powłoka noMICRO jest połączeniem żywicy epoksydowej i jonów srebra, nakładanym na ocynkowane wcześniej elementy regału. Ocynkowana stal jest zabezpieczona  przed rdzą. Natomiast noMICRO blokuje rozwój bakterii i wirusów oraz ma ogromne znaczenie dla zachowania wysokich standardów higienicznych, obowiązujących w każdej placówce medycznej. Warto podkreślić, że tak zabezpieczony regał jest dużo lepszy niż mebel ze stali nierdzewnej m.in. ze względów budżetowych. W przypadku regałów antybakteryjnych Ultra Power można mówić nawet o 40% korzystniejszej cenie rynkowej.

Czy regały chromowane przydadzą się w przychodni, czy gabinecie?

Podstawową zaletą regałów, o istotnym znaczeniu dla pracowników ochrony zdrowia, jest powłoka z chromu. To zabezpieczenie przed mechanicznym uszkodzeniem, dodatkowe wzmocnienie powierzchni regału zapobiegające korozji oraz ułatwiające usuwanie zabrudzeń. Wszędzie tam, gdzie składuje się rzeczy codziennego użytku, potrzebna jest odporność na częste użytkowanie – regał chromowany sprawdzi się bez dwóch zdań! Wymieńmy przestrzenie magazynowe, zaplecze kuchenne i samą kuchnię szpitalną. Gabinet lekarski, gdzie potrzebne jest miejsce dla zapakowanych wysterylizowanych narzędzi. Gabinet zabiegowy, by mieć pod ręką urządzenia pierwszej potrzeby np. ciśnieniomierz. W dwóch ostatnich przykładach sprawdzają się niższe regały metalowe z zamontowanymi kółeczkami, stanowiące rodzaj stolików pomocników. Półki niemobilne pomogą w przechowywaniu zapasowych pudełek z igłami, strzykawkami, gazą, ligniną, środkami dezynfekującymi miejsce przed wkłuciem itd.

Dodatkowo warto nadmienić, że regały Ultra Power są systemem półkowym. To modułowe rozwiązanie w połączeniu z prostym montażem pozwala na sprawną reorganizację przechowywania zarówno pod względem zajmowanej powierzchni (np. rozbudowa) jak i rozkładu poszczególnych półek. Sama ich ażurowa konstrukcja i brak bocznych ścian w znacznym stopniu usprawniają zabieranie i odkładanie rzeczy na miejsce.

Gdzie wykorzystuje się regały metalowe?

Placówkami medycznymi, w których używa się konstrukcji z metalu są szpitale, przychodnie, gabinety, laboratoria. Mówimy o ośrodkach badawczych pracujących nad nowymi lekami, czy badających krew, ochronie zdrowia ludzi, ale i zwierząt. Mowa o publicznych i niepublicznych zakładach opieki zdrowotnej.

Zapoznaj się z materiałami na naszym blogu, które pomogą Ci w organizowaniu przestrzeni oraz w wyborze cech regałów metalowych, mogących mieć istotne znaczenie dla reprezentowanego przez Ciebie ośrodka zdrowia.