Jaki system regałów wybrać do magazynu?

System regałów do magazynów powinien być przede wszystkim dopasowany do rodzaju przechowywanego asortymentu. Wytyczne dla metalowych półek i całej konstrukcji zostały zebrane w tym artykule.

Czy towar w magazynie często się zmienia?

Jeśli TAK, to system regałów do magazynu powinien być łatwy w montażu, umożliwiać szybką zmianę wysokości półek, dawać możliwości rozbudowy lub złożenia. Ogromnym atutem oferty Ultra Power jest fakt, że elementy systemu regałów nie zmieniają się. Mamy świadomość, że w biznesie trzeba szybko reagować na zmiany, podpisywane umowy i kontrakty. Stąd w każdej chwili można domawiać akcesoria, półki, słupki i inne elementy, które zawsze będą pasowały do tych, co były wcześniej w magazynie.

Czy magazyn ma przechowywać ciężki asortyment?

Jeśli TAK, to kluczową cechą będzie udźwig półek i równomierny rozkład ciężaru na ich powierzchni. Dzięki temu zachowane zostaną standardy bezpieczeństwa a system zostanie maksymalnie wykorzystany względem swoich możliwości.

Czy warto wykonać wstępny plan przed zakupem?

Jak najbardziej! Celem ułatwienia tego zadania powstał konfigurator regałów metalowych, który pozwoli dopasować wymiary do powierzchni i przygotować wstępną kalkulację. Każdy system regałów jest inny, dlatego specjaliści Ultra Power czekają na KONTAKT i chętnie zweryfikują wstępne ustalenia.

Jaki system regałów do magazynów wybrać?

W oparciu o nasze doświadczenie, rekomendujemy wybór regałów dopasowanych do aktualnej sytuacji firmy. Przez aktualną sytuację firmy rozumie się tu: ilość powierzchni, jaką się dysponuje, rodzaj asortymentu, perspektywę rozwoju itd.

Warto zostawić obliczoną indywidualnie przestrzeń do zagospodarowania w przyszłości. Dzięki temu zostanie zapas na rozwój biznesu bez konieczności dokooptowywania dodatkowego pomieszczenia.

Regały w optymalniej cenie również będą ważne. Z jednej strony wytrzymałość, udźwig, zabezpieczenie przed korozją a z drugiej – ukłon w stronę budżetu firmy. Tutaj warto zwrócić uwagę na ofertę regałów chromowanych, konkurencyjnych względem kosztowniejszej stali nierdzewnej.

Coraz częściej również sięga się nie tylko po regały przyścienne, narożne, ale też na kółkach. Ułatwiają one transport towarów lekkich, jak i o średnim ciężarze. Jest to  szczególnie pomocne w przypadku obsługi wysyłek dla więcej niż jednego sklepu internetowego. To innowacyjne rozwiązanie popularne np. w piekarniach i zakładach przemysłowych, sprawdza w praktyce pracy magazyniera.