Czym charakteryzują się systemy półkowe Ultra Power?

Systemy półkowe Ultra Power to rozwiązania modułowe o wysokim poziomie dopasowania do bieżących potrzeb właściciela i użytkownika. Czy spełnią także Twoje oczekiwania? Poznaj cechy, na które warto zwrócić uwagę projektując funkcjonalną przestrzeń do przechowywania.

Co jest celem zagospodarowania pomieszczenia na przestrzeń magazynową/do przechowywania, organizowania, ekspozycji?

  • maksymalne wykorzystanie pomieszczenia lub części przeznaczonej na regały,
  • dopasowanie rozkładu półek do osób mających z nich korzystać – ergonomia pracy wpływa na efektywność – możliwość położenia najczęściej potrzebnych przedmiotów w zasięgu ręki bywa kluczowa i pozwala oszczędzić czas (nie trzeba używać drabiny, wózka widłowego),
  • wybranie takich regałów, które łatwo się montuje, można je szybko przeorganizować np. zmieniając wysokość półek na wyższy towar lub większe kartony itd.,
  • zmieszczenie się nie tylko na określonej powierzchni, ale i w budżecie na wyposażenie,
  • estetyczny wygląd dobrze zaplanowanego i wyposażonego pomieszczenia.

Jakie cechy mają systemy półkowe Ultra Power?

MATERIAŁ WYKONANIA

Do produkcji regałów Ultra Power wykorzystywana jest najlepsza gatunkowo stal. Po obróbce otrzymane elementy i profile są poddawane specjalnym kąpielom w substancjach wytrawiających. Na ostatnim etapie produkcji pokrywa się je 3-krotną warstwą chromu.

Dlaczego regały są chromowane?

Po pierwsze chrom jest odporny na działanie kwasów organicznych, kwasu azotowego i siarkowodoru. Po drugie twardość warstw chromowanych jest większa niż stali hartowanej. Ponadto warstwa chromu ma działanie antykorozyjne.

!!! Systemy półkowe posiadają atesty:

  1. PZH potwierdzający, że są bezpieczne dla zdrowia ludzi i środowiska naturalnego,
  2. NSF wymagany w przemyśle spożywczym i farmaceutycznym, potwierdzający, że regały są dopuszczone do kontaktu z żywnością.

KONSTRUKCJA REGAŁÓW

System półkowy, jak sama nazwa mówi składa się z półek. One natomiast składają się z różnej grubości zgrzewanych drutów tworzących siatkę wypełniającą całą półkę. Siatka ta jest połączona ze stalową ramą będącą głównym wzmocnieniem półki. W każdym z  rogów znajduje się mocowanie w kształcie tulei. Podczas składania regału, w otwory wkłada się słupki łączące poszczególne piętra konstrukcji.

Każda z półek ma udźwig 240kg przy równomiernym rozłożeniu ciężaru na ich powierzchni.

Słupki, podobnie jak półki wykonane są ze stali. Mają kształt walca, są puste w środku. Każdy z nich ma specjalną stopkę służącą do pozycjonowania regału, dzięki czemu konstrukcja jest stabilna i łatwo wyregulujesz poziom. Ponadto co 2,5 centymetra rozmieszczone są frezy, czyli nacięcia, mające znaczenie podczas składania regału.

Klipsy z twardego i wytrzymałego plastiku to ostatni element montażowy. Do prawidłowego połączenia elementów potrzeba 8 klipsów na półkę.

SPOSÓB MONTAŻU

Prosty i szybki montaż jest ogromną zaletą systemu półkowego Ultra Power! Umożliwia szybka reorganizacje przestrzeni magazynowej czy ekspozycyjnej, ale też nie wymaga fachowej pomocy, czy specjalistycznej wiedzy.

Zakładasz 2 klipsy na metalowy słupek tak, by ich wewnętrzna wypustka zatrzasnęła się na frezie słupka znajdującym się na odpowiedniej wysokości. Tak szykujesz 4 słupki. Następnie umieszczasz je w tulejach na rogach półki i „dobijasz” młotkiem, by maksymalnie wzmocnić łączenie.

CIĄGI REGAŁÓW

Zarówno konstrukcja, jak i sposób montażu pozwalają tworzyć ciągi regałów. Mogą one mieć dowolną strukturę, czyli być ułożone na planie litery L, U itd.

Jak możesz wykorzystać cechy regałów w swojej branży?

Dopasowując regał i jego wymiary do budżetu i aktualnych potrzeb. Zachowując w pamięci możliwość rozbudowy konstrukcji w dowolnym momencie dopasowujesz i kupujesz tyle elementów, ile wymaga sytuacja. Tutaj warto nadmienić, iż poza stałymi częściami, w ofercie są także zwrotne kółka. Mobilność może całkowicie zmienić i usprawnić korzystanie z przestrzeni magazynowej, nad którą właśnie pracujesz.

Mając wiedzę o posiadanych przez systemy półkowe Ultra Power atestach, możesz działać w pełnej odpowiedzialności za ludzi i żywność a tym samym stosować regały w najbardziej wymagających warunkach. To ukłon szczególnie w stronę placówek medycznych, firm farmaceutycznych, szeroko rozumianego przemysłu spożywczego z uwzględnieniem piekarni. Tak samo jednak uniwersalne regały metalowe sprawdzą się w zakładach produkcyjnych, hurtowniach, magazynach – gdzie liczy się wytrzymałość wyposażenia.

Dziękujemy za zainteresowanie naszym artykułem. Zapraszamy do kontaktu w razie pytań i polecamy nasz system półkowy do codziennego użytkowania.